Egyedülálló népegészségügyi kutatás
A korai halálozásért leggyakrabban felelős megbetegedések hátterében álló genetikai és környezeti kockázati tényezőket azonosították a most záruló ötéves projekt keretében a Debreceni Egyetem népegészségügyi szakemberei. A program kiemelten foglalkozott a roma lakosság helyzetével.
Elkezdődött a DROP8
A COVID-19 immunológiai és reumatológiai vonatkozásairól, immunológiai szövődményeiről is szó lesz a csütörtökön kezdődött háromnapos online DROP8 konferencián. A Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon mintegy 500 szakember vesz részt, és 80 előadás hangzik el.
Kérdések, válaszok a modellváltásról
Az egyetemi modellváltás fő célja, hogy a magyar felsőoktatás versenyképesebbé váljon – fogalmazott Stumpf István kormánybiztos a Debreceni Egyetem dolgozói számára meghirdetett online beszélgetésen. A fórumon az egyetemi munkatársak kérdéseire is válaszolt a kormánybiztos.
Elnöki interjú a DTV-ben
Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke a Debrecen Televízió Közügy című műsorának vendége volt. A professzor a COVID elleni védekezésről, az oltási tevékenységről és a poszt-COVID ellátásról is beszélt a csütörtöki adásban.
Online DROP8
Ismét megrendezik a Debreceni Reumatológiai Oktatási Programot (DROP8), a koronavírus-járvány miatt azonban csak online. A szakmai fórumon a reumatológiai-immunológiai betegségekkel kapcsolatos legújabb kutatásokat, kezelési lehetőségeket vitatják meg a szakemberek.
Résztvevői rekord a fogászati napokon
Befejeződött a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara által szervezett XXI. Debreceni Fogászati Napok, régiónk egyik legjelentősebb fogászati szakmai továbbképzése. A program keretében a rekordszámú szakmai közönség a fogászat széles spektrumába tartozó előadásokkal frissíthette fel tudását.
DE-sikerek a joghallgatók versenyén
Remekül szerepeltek, hét első helyezést értek el a Debreceni Egyetem diákjai a négy napos 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában, amelyet idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezett.
A karanténban is egészségesen
A különböző diétákkal kapcsolatos tévhiteket oszlatta el a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának online Egészségestjén Hajdú Péter táplálkozásmenedzser. A résztvevők az életmódváltás alapjaihoz is hasznos tanácsokat kaphattak.
Sok mozgással a járvány ellen
A rendszeres testmozgás, az egészséges életmód sokat segíthet abban is, hogy könnyebben átvészeljünk egy esetleges koronavírus okozta betegséget. Egyebek mellett ez hangzott el a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara által szervezett, a fitneszszektor helyzetével foglalkozó rendezvényen.
A legjobbak között az NK hallgatói
Kiváló eredményekkel zárta a 35. OTDK Orvos- és Egészségtudományi Szekcióját a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara. A hallgatók teljesítményét több első hellyel és számos különdíjjal jutalmazta a szakmai zsűri.